Správná péče o vlasy se vyplácí

Toužíte po zdravých, lesklých a pevných vlasech? A kdo ne? To ale znamená, že jim budete muset věnovat patřičnou péči. A starat se o vlasy znamená i dbát na zdraví vlasové pokožky. Pokud se budete řídit několika jednoduchými pravidly, můžete se těšit na bujnou kštici. A my pro Vás takové tipy máme, tak na nic nečekejte a pusťte se do čtení.

Česání je zdravé, i když pár vlasů vypadne

Ať už ráno, nebo před mytím, vlasy pořádně pročešte. Ideální jsou ploché kartáče z přírodního materiálu, například dřeva. Kartáčování totiž zvládne odstranit ty největší nečistoty i zbytky kosmetických produktů, které jsme si do vlasů během dne nandali. Pozor ale na jednu důležitou věc. Přílišné a tvrdší rozčesávání může vlasy poškodit, dokonce až zničit, takže opatrně.

vlasova-pece1

Nicméně poctivé rozčesání je nejlepší cestou, jak vlasy přirozeně „promazat“. Česáním se totiž do vlasů distribuuje kožní maz z vlasové pokožky až do konečků. Tento „přírodní olej“ chrání vlasy před vysycháním a lámáním. Abyste nás zase nebrali doslova, neradíme chodit s mastnou hlavou, ale najít balanc mezi přirozeností a péčí. Jak již bylo řečeno, ideální jsou přírodní hřebeny a kartáče, nejlépe dřevěné nebo z kančích štětin. Ty přirozeně pomáhají stimulovat krevní oběh na hlavě a podporují růst vlasů.

Zapomeňte na každodenní mytí

Hygiena je důležitá, přehnaná hygiena může být škodlivá. Každodenní mytí vlasů může nepříjemně poškodit nejen vlasy, ale i pokožku na hlavě. Šampony totiž často obsahují látky, které naši pokožku vysušují a zbavují přirozeného kožního mazu, který vlasy nejen chrání, ale také jim dodává námi tolik potřebný lesk. Pokud nepoužíváte denodenně vlasové a stylingové produkty, bohatě stačí, když si vlasy řádně umyjete dvakrát až třikrát týdně. Nic se nemá přehánět.

Prokrvujte pokožku

Prokrvení blahodárně působí na vlasovou pokožku a tím zvyšuje dostupnost živin ve vlasovém folikulu. Také podporuje růst a kvalitu vlasu. Též nedochází k uzavírání těchto pórů a vlas tedy může dýchat. Jen dávejte pozor, ať si po umytí nedrhnete hlavu jako smyslů zbavení. Nechcete si pokožku podráždit a servat vlasy z hlavy. Chcete prokrvit a pomoci růstu. Ti z nás, kteří mají extra jemné vlasy mohou hlavu zabalit do ručníku a jemnými pohyby vodu z vlasů vymačkat.

Příprava do společnosti

Umýt, usušit, vyžehlit, vyfénovat, nalakovat, natužit. To je jen výčet toho, co s vlasy provádíme předtím, než vyrazíme ven. A skoro vše dává vlasům pěkně zabrat. Zvláště teplo je jedna z nejčastějších příčin poškození vlasů. Pokud se bez fénu, nebo žehlení neobejdete, měli byste vždy použít nějaký prostředek s ochranou funkcí proti vysokým teplotám.

vlasova-pece12

Vyššími teplotami se totiž mohou spálit vlasové stonky. To je ten známý zvuk prskání a syčení, který slyšíte při žehlení. A vydávají ho Vaše vlasy, kterým se to ale vůbec nelíbí. Spálené vlasy jsou pak velice citlivé a lámavé, proto by vždy před žehlením či kulmováním měly být naprosto suché a ošetřené. Ani lak není kdovíjaký kamarád s vlasy, které za naše načechrání tvrdě platí. Lak navíc obsahuje alkohol, což v kombinaci se žehličkou může být pro vlasy smrtící kombinace.

Zbavte se roztřepených konečků

Pro ty už bohužel záchrana neexistuje. Řešení je pouze jedno a to zbavit je dalšího utrpení. Tím tak ale také zabráníte opětovnému třepení. Pokud Vás tak roztřepené konečky trápí delší dobu, častější návštěvy kadeřníka budou určitě potřeba. Pro dočasné zacelení konečků lze využít některá bezoplachová séra, oleje nebo tekuté krystaly. Každopádně to ale není trvalé řešení.

A jak o vlasy pečujete Vy? Neváhejte a podělte se s námi o zkušenosti dole v komentářích u našich produktů:

Šampony:

Péče o vlasy: