Jak pečovat o pleť pod rouškou?

Jarní měsíce jsme si moc neužili. Kvůli korona viru přišla dlouhá karanténa a když už jsme se mohli vydat ven tak v roušce. Rouška samozřejmě chrání Vás i lidi kolem Vás, ale naše pleť pod ní dostává zabrat. Potí se a díky našemu dechu po několika hodinách vlhne. Ideálně bychom ji měli měnit po 2 až 4 hodinách a také se zároveň o to více starat o pleť, na kterou může mít dlouhodobější nošení roušky negativní efekt. A jelikož se nám roušky nevyhnou ani na podzim, připravili jsme si pro Vás několik tipů, jak se pořádně starat o pleť pod rouškou. Mrkněte na to.

Držte pleť v suchu

Delší pobyt roušky na našem obličeji může způsobovat nepříjemné zarudnutí až svědění. Je to z toho důvodu, že kromě respirátorů a nemocničních roušek jsou hlavně látkové, které nejčastěji nosíme. A ty bohužel dříve či později navlhnout. Nezapomeňte si do kabelky nebo batohu přibalit náhradní suchou roušku, kterou můžete kdykoliv vyměnit. Nejenže suchá rouška bude opět šetrnější k Vaší pleti, ale také zachytí více vnějších vlivů, protože, jak je známo, vlhké prostředí je ideální pro tvorbu mikrobů a bacilů. Také není potřeba to přehánět s make-upem. Zvláště pod rouškou musí pleť dýchat a dusit ji navíc ještě vrstvou make-upu jí rozhodně prospěje. A pod rouškou ho stejně nikdo neocení.

jak-pecovat-o-plet-pod-rouskou2

Čistěte pleť pravidelně

A to pravidelněji než jste pravidelně čistili doteď. Čistění pleti je základem veškeré dobré péče o pokožku a to hlavně na obličeji. Proto není radno ji podceňovat nebo ji rychle odbýt. Ráno i večer věnujte své pokožce na obličeji péči pomocí hydratačních krémů, detoxikačních masek, nebo pleťových sér. Je důležité, aby Vaše pokožka byla pod rouškou chráněná před podrážděním a bakteriemi.

Neignorujte příznaky

Doba je zlá a strašně rychlá. Možná si řeknete, že ten pupínek, nebo vyrážka za den zmizí, jen se musíte pořádně vyspat. Ale ona nezmizí, spíše se ještě rozšíří. Pokud je Vaše pleť citlivější a z nošení roušky pociťujete na tváří pálení, nebo pozorujete červené skvrny, neignorujte to. Nepříjemná vyrážka může přerůst v dlouhodobý problém, který by na začátku stačil vyřešit správně zvolenými kosmetickými produkty. Sáhněte po uklidňujících tělových máslech s kozím mlékem, které uleví pokožce. Ideální jsou také čistící pleťové vody. Ty dostanou ven z pokožky všechny škodlivé látky, které bují pod rouškou. Všechny produkty najdete u nás v kategorii péče o pleť.

jak-pecovat-o-plet-pod-rouskou1

Využijte noční regeneraci

Během spánku se naše tělo nejvíce zregeneruje, buňky se obnovují, svaly nabírají sílu. To platí o pleti, které můžeme pomoci některými kosmetickými přípravky na noc. Vyzkoušejte regenerační pleťové masky a krémy s antibakteriálními účinky. Probudíte se a Vaše pleť bude svěží, zregenerovaná a pročištěná. A pokud chcete své pleti dopřát ještě něco navíc, pak můžete aplikovat ještě sérum s kyselinou hyaluronovou, která je známá pro své anti-age a hydratační účinky. Věděli jste, že také zabraňuje jizvení tkáně a chrání pleť před vnějšími vlivy?

Podzim tak bude opět ve znamení roušek, ale pokud to zvládneme, zvládneme už všechno. Držte se a buďte zdraví stejně jako Vaše pleť.