Hadí jed jako účinná složka v kosmetice

Blahodárné účinky hadího jedu znali už ve starověku osvícení Egypťané. V té době sice ještě neupravovali jed v laboratořích, ale přidávali ho například do mastí a mléka. Hadí jed jim ulevoval od revmatismu nebo pomáhal proti otokům nohou. V malých dávkách se lidé nechávali i uštknout, protože věřili, že hadí jed obsahuje sílu a bude je chránit. V dnešní době hadí jed obsahují masti, séra i krémy, které mají pro tělo velice příznivé účinky. Ale nemusíte se bát, složení jedu je upraveno tak, aby tělu žádným způsobem neublížil, ale naopak pomohl. Jak a v čem? To se dozvíte v našem článku.

Syntetický hadí jed

Syn-ake, neboli syntetický hadí jed, vzniká ve speciálních laboratořích za přísných laboratorních podmínek. Z nich pak putuje do kosmetických a farmaceutických firem, které ho přidávají do svých výrobků. Na pultech obchodů tak můžete najít krémy, gely, mléka nebo mastičky obsahující hadí jed.

hadi-jed-proti-vraskam

Není se ale čeho bát. Synteticky upravený hadí jed je naprosto bezpečný, jelikož neobsahuje všechny látky, jako pravý hadí jed. Z původního složení jsou vynechány enzymy, minerály a aminokyseliny, které způsobují zdravotní komplikace. Zbyde jen část původní struktury, která uvolňuje svalové napětí, redukuje svalové kontrakce a má analgetické účinky.

Hadí jed pomáhá:

 • při zánětech, otocích
 • proti bolestem kloubů a páteře
 • u neurologických problémů
 • proti ischiasu
 • při otocích končetin
 • proti artritidě, osteochondróze
 • proti nemocem kloubů
 • při ukládání solí v kloubech
 • u onemocnění pohybového aparátu
 • u kožních onemocněních
 • proti vráskám

2proti-vraskam-jedine-hadi-jed

Účinky a koncentrace

Jed, který najdeme v kosmetických produktech, se získává z Chřestýšovce Wagleri. Tento velice krásný had má bolestivé uštknutí způsobující paralýzu až smrt. Jeho syntetická úprava má ale stejné účinky jako botox, vyhlazuje vrásky, pomáhá proti oparům, křečovým žílám, nebo zmírňuje projevy kožních onemocnění. Krémy s hadím jedem na vrásky obsahují až dvě procenta hadího jedu a při pravidelném používání májí skvělý liftingový účinek. Oproti botoxu je tak jeho používání absolutně neinvazivní, levnější a o hodně příjemnější.

Vyšší koncentraci syntetického jedu (až 4 procenta) najdete v širokospektrálních mastích, nebo tělových mlékách. Masáže širokospektrální mastí s hadím jedem uvolňují svaly a mají silný relaxační a regenerující účinky. Vhodné jsou pro masáže svalů, ale i kloubů. Mazat jím můžete i slabé popáleniny, svědivé štípance nebo rty se začínajícím oparem. Širokospektrální mast může pomoci zbavit se bolesti zad či krku.

3hadi-jed-proti-vraskam

Oproti mastím a sérům majhttps://www.memoa.cz/ocni-pece/omlazujici-krem-na-ocni-okoli-s-hadim-jedem--40ml/í mléka s hadím jedem čistě regenerující účinky a zpevňují pokožku. Hadí jed společně s kolagenem, elastinem a vitamínem E přináší naší kůži dlouhotrvající jemnost, chrání ji před každodenními vnějšími vlivy a rostlinné látky vyživují pokožku zevnitř.

Naše produkty se syntetickým hadím jedem: